Huvikeskus Kullo alustab õppetööga 3.septembril

TALLINNA HUVIKESKUS KULLO AVAB UUE ÕPPEAASTA

Eesti suurim ja vanim huvikool, Tallinna Huvikeskus Kullo alustab 3.septembril uut,  71. õppeaastat. Õppetöö hakkab toimuma 55  huviringis, mis on mõeldud nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Eri valdkondi on viis: kunst ja käsitöö, muusika, tants, tehnika ning loodus ja üldkultuur.

Kunsti ja käsitöö valdkonnas jätkatakse traditsiooniliselt skulptuuri, maalimise, joonistamise, keraamika, õmblemise, graafika, moekunsti, šarži- ja portreeringu ning fotograafiaga tegelemist. Tänavu lisandub joonistamise ajalugu, mille tunnid hakkavad toimuma vanalinnas asuvas Kullo Lastegaleriis.

Muusikahuvilistele pakutakse akordioni-, flöödi-, kandle-, kitarri-, klaveri-, trummi- ja viiuliõpet. Lauluhuvilistel on võimalik kandideerida kooristuudiosse Ellerhein, kus on nii mudilaskoor, lastekoor kui ka tütarlastekoor, ning kooristuudiosse Raduga (vene õppekeelega), mis omakorda jaguneb ettevalmistuskooriks, mudilaskooriks, kanditaatkooriks ja kontsertkooriks. Lisaks tegelevad rütmika- ja lauluoskuse arendamisega Ellerheina ettevalmistav rütmikaring Mummud, laulustuudio Sinilill ja väikelaste loovusring.

Üldkultuuri valdkonna all on mõttemängude ring, giidide huvirühm, soome keele ja kultuuriring ning teatriring. Loodusvaldkonnas tegutsevad väga populaarsed loodusring, kalastusring ning matkaring. Tantsuõpetuse jagamist jätkavad tantsuansambel Sõleke ja  Kati Tantsustuudio.

Tehnikaringidest tegutseb autoring (kus toimub autosõidu algõpe), viimastel aastatel populaarsust kogunud elektroonikaring, IT- ja arvutiring, automudelism, laevamudelism, lennu- ja raketimudelism, meisterdamine ja robotiehitus.

Eelkooliealisi lapsi oodatakse  ABC stuudiosse, mudilaste muusikaringi, Ellerheina laulu- ja rütmikaringi Mummud, väikelaste loovusringi, laulustuudiosse Sinilill, muinasjutu kunstituppa ning voolimise- ja meisterdamise töötuppa.
Huviringidega saab liituda internetipõhiselt www.kullo.ee .