Joonistamise- ja maalikursuse näitus “Raamist välja”

Sellel näitusel on maalid tulnud raamidest välja. Akrüül- ja õlimaalidest on tehtud fotod ja nende järgi prinditud kangad ja muud esemed. Nii on seinal rippuvatest piltidest saanud kasutatavad ja kantavad tarbeesemed.Nende tööde autorid on Kullo täiskasvanute joonistamise ja maalimise kursusel osalejad ÜLLE KRUUSOJA ja KRISTINE – KRISTI KASAK.
Mõlemad autorid kasutavad valatud värvi ehk flow-tehnikat. See maalitehnika võimaldab saada väga maalilisi ja põnevaid tulemusi, sest värvide segunemine ja kokkusulamine on suures osas ettearvamatu. Kuid ka selle tehnika puhul on oluline autori kompositsioonitaju ja värvimeel, sest kindlasti ei ole tulemus juhuslik. Suures osas on need maalid abstraktsed, kuid mitmete tööde puhul tekivad assotsiatsioonid maastiku või lillemotiividega.
ÜLLE KRUUSOJAL on flow tehnikas juba väga suur kogemus ja ta valdab selle erinevaid võimalusi ja tehnilisi nippe. Seda oskust on Ülle ka ise teisi koolitades jaganud.
KRISTINE-KRISTI KASAK valdab ka õlimaali tehnikat ja sellel näitusel on mitmeid esemeid, mis on trükitud õlimaalide järgi. Kristi õlimaalid on valdavalt realistlikud ja loodusmotiividest inspireeritud.
Mõlemad autorid paistavad silma selle poolest, et nad on oma loomingus väga iseseisvad ja maalivad palju ka väljaspool Kullo maaliklassi – Ülle on hõivanud Kullo keldriateljee ja Kristi maalib palju ka kodus.
Selline maalikunsti ühendamine disaini ja tarbekunstiga on Kullo maalikursuse ajaloos esmakordne ja eriline. Jääb üle ainult imetleda mõlema autori energiat ja entusiasmi nii nende näitusetööde teostamisel kui väljapaneku kujundamisel.

Kersti Linnamägi,
õpetaja