Kullo joonistamise – ja maalikursuse õpilase Agneta Kardaši isikunäitus „Kas küsimusi on“

Tallinna Huvikeskuse Kullo (Mustamäe tee 59) näitusesaalis on 6.veebruarist – 3.märtsini vaatamiseks üleval Kullo joonistamise – ja maalikursuse õpilase Agneta Kardaši näitus „Kas küsimusi on“.
See on ülevaatenäitus, mis teeb kokkuvõtte Agneta viimase kolme aasta loomingust. 
Juhendas õpetaja Kersti Linnamägi
Näitus on avtud iga päev kell 9-20.

 AGNETA on Kullo joonistamise ja maalimise kursusel kolmandat aastat. Sel aastal lõpetab ta gümnaasiumi ja see isikunäitus on kokkuvõte nende aastate jooksul tehtust.
Tema väljapanek on eriline selle poolest, et kõigest on tunda, et need tööd on teinud väga noor inimene, nendes on praegust hetke, meie aega. Kõik tema pildid on tähendusi täis ja kannavad mingit talle olulist sõnumit. Kõik, mis toimub ühiskonnas, mis toimub maailmas, on tähtis, kõik puudutab, teeb haiget. Midagi ei ole maalitud lihtsalt niisama või ilu pärast.
Agneta maalid on tumedad ja tõsised, aga ta naeratab omaette, kui maalib. Ei lobise, ei näpi telefoni, on keskendunud, pühendunud. Ta on lahtise käega maalija, ekspressiivne , julge, katsetab palju – aerosoolvärve, kollaaži, erinevaid tehnikaid ühes töös.
Mitmed maalid sellel näitusel on maalitud juhendamata, kodus, aga ka need on väga tugevad tööd. Selle näituse maalidega Kunstiakadeemia sisseastumisvestlusele minnes võiks sisse saada mistahes erialale, aga Agneta ei tea veel, mida ta edasi teeb. Võibolla esialgu vaatab maailmas ringi ja mõtleb, mida ta päriselt teha tahab.
Mina soovin talle õigeid valikuid ja usun, et maalikunsti vallas on tal veel palju ees.

Kersti Linnamägi
õpetaja