Kullo Lastegaleriis 2 uut näitust:

Kullo Lastegaleriis 2 näitust:
*„SAORI ja KERAAMIKA“
15.09-3.10.2015 Kullo Lastegaleriis Avamine 15.09 kell 17.00

*Maalinäiyus “Saiatagused”, looja Moyo Eivas
Kullo Lastegaleriis 15.09-3.10.2015 Avamine 17.09 kell 17.30; Kuninga 6, Tallinn
 
Kullo Lastegaleriis 2 näitust:

*„SAORI ja KERAAMIKA“
15.09-3.10.2015 Kullo Lastegaleriis
Avamine 15.09 kell 17.00

Näituesel „SAORI ja KERAAMIKA“ saab imetleda kunstnike-saoriõpetjate Anneli Säre ja Eve Selisaare saori töid ning erivajadustega laste-noorte saorisid ja keraamikat. 
Osalevad MTÜ Loometaru, Võru Järve Kool, Astangu Kutserehabilitatsioonikeskus, Hilariuse kool, Pirita Sotsiaalkeskus,Tallinna Tondi Põhikool, Tallinna Heleni kool,Viimsi Invaühing jne.
Mis on saori? Jaapani keelest otsetõlge- ise kuduma.
Saorit võib ka nimetada loovkudumiseks. Väikestel mugavatel telgedel kootakse hetkeemotsioonide ajel valitud värvi lõngadega, eksperimenteeritakse erinavate jämedustega, kombineeritakse gobelääni ja rüiju tehnikaga. Kõik, mis tavakudumises on defekt, on saoris efekt. Kõik on siin lubatud, vigu võib teha juba niietamisel ja soastamisel, kudumisest rääkimata. Anneli Säre soovitadb saorit erivajadustega inimestele, kelle loovus ja julgus vabalt kududa on justkui loodud selleks. Selline kudumine mõjub teraapiliselt.
Saori looja jaapanlanna Misao Jo, kes sel kevadel tähistas oma 102. sünnipäeva, avastas, et kudumine loovalt, vabalt, mitte reeglitepäraselt annab imelisi tulemusi.*Maalinäiyus “Saiatagused”, looja Moyo EivasKullo Lastegaleriis 15.09-3.10.2015 
Avamine 17.09 kell 17.30; Kuninga 6, Tallinn
Kunstnik oma loomingust:
MOYO EIVAS 
OLEN „EI KEEGI”, TULEN „EI KUSKILT” JA
OLEN TEEL „EI KUHUGI”…
TEGELIKULT POLE MIND OLEMASKI, NAGU POLE OLEMAS KA MINU PISIKESI VAIMUJÄTKEID. NEED ON PELGALT TEIE ENDA ETTEKUJUTUSE VILI.
OLEN INSPIRATSIOONI SAANUD „EI MISKIST” SEE ON SEE, MIDA TE KÕIK TUNNETE. TE NÄETE TEDA IGA JUMALA PÄEV JA ÖÖ. TA ON KÕIKJAL TEIE ÜMBER JA SEES, PEAB AINULT SILMAD-KÕRVAD AVALI HOIDMA, OOTAMA JA TUNNETAMA.
ÕPIN „EI KUSKIL” NIMELISES MAISES MAAILMAS JA MU ÕPPEJÕUDUDEKS ON „MITTEOLENDID”.
MUL EI OLE IGA JA SEEGA OLEN EATU, VIIBIDES VAID HETKE SELLES HIIGLASLIKUS „MITTEOLEMISES”. SELLE HETKE EESMÄRK ON SAADA VABAKS. 
HETKEL ELUTSEN PLANEEDIL MAA, ÜSNA TEIE LÄHEDAL JA ILMUTAN END VÕRDLEMISI HARVA. JÄÄB VAID LOOTA, ET MUL TAASILMUMISEKS PIISAVALT JÕUDU JÄTKUB JA SEE OLENEB JUBA TEIST…
looja