Kullo lööb kaasa HELISEVAS LINNAMÜÜRIS

Kullo õpilased ja õpetajad löövad kaasa „Helisevas linnamüüris“


Laupäeval 2. septembril toimub juba viiendat korda Kodulinna Maja eestvedamisel ettevõtmine nimetusega “Helisev linnamüür”.
See on muusikat, koreograafiat ja ajaloolise tõe esitust sisaldav üritus, millesse on kaasatud kogu linnamüür ja kõik müüritornid.

Muusikat teevad Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakool, Tallinna Huvikeskus Kullo, Viimsi Muusikakool, C-Jam, Hortus Musicus, mitmed koorid ja ansamblid, Helin Mari Arder, Jaak Johanson, tantsunumbritega esinevad Tallinna Tantsuklubi, Savijalakesed, Tallinna Ülikooli tudengid jpt., tekstilisi vahepalu linna ajaloost esitavad Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased ja Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi õpilased.

Seekord algab mööda linnamüüri kulgev protsessioon kell 9 Viru värava juurest Kullo trummaritega ja lõpeb kell 22 Hellemanni tornis Helin Mari Arderi lauludega. Vahepeale mahub veel 35 muusikalise, tantsulise ja sõnalise etteastega peatust.

Tallinna Huvikeskuse Kullo õpilaste ja õpetajate esinemisi „Helisevas linnamüüris“ saab vaadata:
9.00 „Mürtsub trumm ja …“ Kullo trummiõpilased ja õpetaja Elvis Jakobson Viru väravas
9.15 „Pasunad hüüavad“ Kullo puhkpilliõpilased ja õpetaja Kristi Talistu Hinke torni juures (Pärnu mnt 2)
9.45 „Veerevad viisid“ Kullo kitarri ja kandleõpilased ja õpetaja Galja Jõgi, Lurenburgi torni endises asukohas Tallinna ringkonnakohtu fuajees (Pärnu mnt. 7)
10.00 „Igal ühel oma pill“ Kullo ansambel Piibar ja õpetaja Toivo Luhats, endise Karja värava asukohal (Suur-Karja 17).
 

HELISEV LINNAMÜÜRI KAVA

HELISEV LINNAMÜÜRI KAART