Kullo õpetaja Ene Jakobson pälvis Anna Raudkatsi preemia

Enne üldtantsupeo neljapäevase avakontserdi algust andis peaminister Jüri Ratas üle silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest välja antava Anna Raudkatsi preemia, mille pälvis seekord Tallinna Huvikeskuse Kullo tantsuansambli Sõleke looja ja peaballettmeister Ene Jakobson.
Anna Raudkatsi Fondi halduskogu otsusega selle preemia pälvinud Ene Jakobson on rikastanud rahvatantsu repertuaari rohkem kui 200 eestiainelise tantsuga. „Anna Raudkats on kinkinud tantsupeole „Tuljaku“, millest on saanud tantsupidude kroonitants. Mul on hea meel, et XX tantsupeol saame kinkida tantsijatele selle tantsu uue ilusa muusikaseade. Ene Jakobsoni elutöö on olnud selle tantsu ja tantsutraditsiooni edasikandmine. Ka sellel juubelipeol on lavastusmeeskonnas mitmeid tema õpilasi ning kavas tema loodud tantse. Ma olen südamest õnnelik, et just sel juubelipeol saab preemia Ene Jakobson,“ ütles Anna Raudkatsi Fondi halduskogu liige Vaike Rajaste.
Ene Jakobsoni aastatepikkune panus rahvatantsu arendamisse on Rajaste sõnul hindamatu. Ene Jakobsoni loodud tantsud on kuulunud mitmete tantsupidude repertuaari alates 1987. aastast. Eriti oluliseks tuleb pidada tema panust laste- ja noorte tantsurepertuaari loomisel ja arendamisel. Ta on asendamatu rahvakultuuri kandja.
Ene Jakobson on sündinud 31. juulil 1945, ta on armastatud tantsupedagoog, tantsulooja ja -kirjeldaja, koreograaf-lavastaja, Tallinna Huvikeskuse Kullo tantsuansambli Sõleke looja ja peaballettmeister, ERRSi tantsumentor.
Anna Raudkatsi stipendium on 1994. aastast välja antav elutööpreemia silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest. Auhinda annab välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi Anna Raudkatsi Fond ning see antakse välja Anna Raudkatsi 5 või 0-ga lõppeval sünniaastapäeva aastal (Anna Raudkats sündis 23. veebruaril 1886) ja igal üldtantsupeol. Viimati pälvis preemia 2016. aastal Maie Orav. Stipendiumi kätteandmist korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsiga.