Kullo õpilane ja õpetaja osalesid tunnustussündmusel „Tähelend 2023“

Kullo joonistamise, maalimise ja klaasimaali huviringi õpilane Helena-Lee Tamm ja tema õpetaja Karola Kaugema osalesid haridusministeeriumi tunnustussündmusel „Tähelend 2023“, kus tunnustati rahvusvahelistel võistlustel silmapaistvaid tulemusi saavutanud õpilasi ning nende juhendajaid. Helena-Lee Tamm saavutas Kreekas rahvusvahelisel laste X kunstibiennaal-konkursil „Elu veetilgas“ I koha.

„Tähelend 2023“ toimus 16.novembril Tallinna Muusika- ja Balletikoolis, kus kutsutuid tunnustasid laste ja noorte annete arendamise patroon, Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis ning Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

Juba kolmandat korda toimunud tunnustussündmuse eesmärk on väärtustada õpilasi, kes on pälvinud medali või koha esikolmikus vähemalt seitsme osavõtjariigiga võistlusel, olümpiaadil või konkursil. Kutse vastuvõtule said 262 õpilast ja juhendajat. Tunnustusi jagati järgmistes kategooriates: kaunid kunstid (muusika, tants, kunst), taibukad mõtlejad (olümpiaadid), võimsad vägilased (sport) ja kuldsed käed (kutsevõistlused). 
 
 “129 õpilast Eesti riigi saadikuna rahvusvahelisel tasandil tipptaset näitamas on muljetavaldav tulemus väikese rahva kohta, see näitab meie hariduse tugevust,” ütles ministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts  auhinnagalal.

Foto autor: Aron Urb