“Turist”, Tiiu Piiburi kunstinäitus Kullo Lastegaleriis

“Turist”, Tiiu Piiburi kunstinäitus
 
Selle näituse ettevalmistus hakkas juba aastal 2013.20.02. Raamat on ilmumisel. Näituse samanimelised maalid illustreerivad raamatu süžeed.
Visandasin mulle ilmnenud stsenaariumi laeval, teel Rootsist Eestisse.
“Kas Sulle ei tundu, et oleme vaid turistid siin ajas”.

Elustasin näituse taas 2019.
Näitus kõneleb Sinust, kes sa seda hetkel vaatled. Ajaruum ütles, tee ise maalidele raamid, krundi need, maali mis ilmneb, ära ilusta värvingutega, las jääb kõik nii nagu sünnib sellel hetkel.Nii ma tegin, kuuletusin, kuna see näitus on nagu välja valang. Te kindlast mõtlete, et kes oli see kes andis impulsi. See oli Looja ise.
See näitus on rohkem tunnetamiseks. Värvilahendus annab kirjeid meile millega hetkel tegu. Me tunnetame paljuski sarnaselt, kuigi kanname erinevaid stsenaariume endaga kaasas. See näitus on selleks, et muudaksid end ja hakkaksid ise oma elu juhtima. Hetkel see näitus on ühenduses ühendväljaga, kuid sellest tuleb sul välja astuda. Siia on toodud teie mitte just kõige paremad pooled. Selleks et luua ise endale elu ja maailm, kus just sina soovid elada ja just nende reeglite järgi mis sulle sobivad. Kirjuta ise oma elule stsenaarium. Usu see hakkab ka tööle :)
Katkend raamatust”Turist”

„Vana mees astub mööda tänavat,- on veidi kühmu tõmbunud ja köhatab aeg-ajalt. Linna tänav on tühi – uduloor sirutab oma tiivad silmist kaduvale kõhetule vanale mehele järele. Varsti on vaevu kuulda selle vana mehe köhatust, mis kaob vaikides uduse looriga kusagile kaugusesse.
Õhus on tunda sügise hõngu. Ja silmist ongi kadunud see köhatav võõras mees.

Mis võib olla tema elulugu, seda ei saa ma kunagi teada.

Uduloor hakkab tasapisi kaduma. Taas päikesekiired vaikuses sirutavad välja oma igapäevase valguse. Maailm maalis end hallikaks valguseks, roheluse küpsust ootavale suve lõpule omaseks.
Nostalgiline igatsus paotab hinge peegeldusele ukse. Ühtäkki satuvad kokku minevik, olevik, tulevik.
Justkui sooviks ulatada üksteisele sideme, mis võiks neid kõiki kokku köita“.
„See kõik sünndis praegu,- nii ma tunnen täna“.
10.08.2019

Ära usu, ega hinda selle järgi mida oled kogenud.
Vahel teeb elu nõnda, et pead kõik õpitu taas ülevaatama- või siis teisiti mõistma.
Nõnda toimib ka looming, milleta ei oleks ka meid. 11.12.2019  Fotosid FB