Uued näitused Kullo lastegaleriis :

*Pärnumaa noorte kunstinäitus „Kunst, millest saab… ajalugu!“
*Maara Vint ja stuudio Moongrowe
 
*Pärnumaa noorte kunstinäitus „Kunst, millest saab… ajalugu!“  Fotosid FB
*Maara Vint ja stuudio Moongrowe   
Fotosid FB
14.09.-02.10.2020
Galerii avatud E-R 10.00-18.00, Kuninga 6, Tallinn


*Pärnumaa noorte kunstinäitus „Kunst, millest saab… ajalugu!“ 

Näitusel on põnev eellugu ja selle:loomisel osales pea 800 Pärnu ja Pärnumaa noort : Möödunud sügisel ja talvel kaasati Paikuse Huvikooli eestvedamisel pea 800 Pärnu noort ülelinnalisse kunstitegemise projekti. Kaasamise eesmärk oli tekitada noortes kunstitegemise isu, julgustada neid end kunsti kaudu väljendama, õpetada orienteeruma üha enam visualiseeruvas maailmas ja tutvustada noortele Pärnu kunstiõppe võimalusi.
Kunstiprojekti raames valmis 35 visandiraamatut. Igas raamatus on 30 noori kõnetavat teemat, mis võimaldasid pildikeele abil väljendada oma mõtteid ja tundeid erinevaid kunstitehnikaid kasutades. Visandiraamatud peatusid iga koostööpartneri juures nädalaks. Noored (juhuslik valim) said valida endale sobiva teemaga lehekülje ja luua sinna kordumatu ja autentse kunstiteose.
Nädala möödudes liikusid visandiraamatud järgmisesse varem kokku lepitud paika. Nii läbisid visandiraamatud kõiki Pärnu üldhariduskoole, huvikoole ja noortekeskusi võimaldades haarata kunstilisse tegevusse ka neid noori, kes varem polnud huvitegevustega tegelenud.
Visandiraamatute kujundamine ja teemade loomine sai alguse juba eelmisel kevadel. Kujunduse ja teemade autoriks on Paikuse huvikooli õpilane Ketlin Kurrik.
„Raamatu tegin looduslähedase ja neutraalse kujundusega. Teemad valisin põhimõttega, et need sobiksid nii vanematele kui ka noorematele kunstihuvilistele,“ ütleb Kurrik.
Kunstiprojekti avas seminar/koolitus õpetajatele ja noorsootöötajatele, kus tutvustati projekti sisu ja kunstitehnikaid, mis on sobilikud visandiraamatu piltide tegemiseks. Esimesed joonistused tegid noored raamatutesse huviharidusmessil Huvikas septembri alguses.Kooliaasta lõpuks olid visandiraamatud täitunud noorte kunstiloominguga – kokku sai 688 unikaalset noorte rõõmudest, muredest, huvidest, hirmudest, tulevikulootustest, minevikusündmustest jms rääkivat pilti. Paralleelselt reaalsete visandiraamatutega, sai joonistada ka virtuaalsesse visandiraamatusse, mis on leitav Facebookis – Pärnumaa noorte sketchbook leheküljelt. Paberile joonistatud tööd digitaliseeriti ja ka need jäävad virtuaalkeskkonda vaatamiseks. Noortest ja koostööpartneritest koosnev hindamiskomisjon valis välja 37 enim kõnetavat tööd, mis prinditi lõuenditele ja neid töid sai vaadata suvel näitusel Pärnu Muuseumis.Pärnu Muuseum säilitab tulevikuks visandiraamatud kui noorte elu kujutavad dokumendid.Noorte kunstiprojekt on üks neljast innovaatilisest noorsootöö mudelist, mida Pärnus välja töötatakse. Tegevuste elluviimist toetab riiklikest ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest Eesti Noorsootöö Keskus. *Maara Vint ja stuudio Moongrowe
Näitus on pühendatud Maara Vindi saabuvale 65. sünnipäevale ja tema õpilasstuudio Moongrowe 10. tegevusaastale. Kunstnik Maara Vint kirjutab oma õpilastest ja stuudio Moongrowe loomisest:
„Meie stuudio sai alguse 2010. aasta sügisel, kui läksime sõbratar Virve Keemaniga Eesti Lastekirjanduse Keskusesse legendaarse mänguasja Teddy karu sünnipäevale, kus küsisin Virvelt nii muuseas, äkki ta soovib, et ma õpetaksin talle maalimist. Virve oli meeleldi nõus ja varsti valmis tal minu juures väike õlimaal „Jõulutäht“. Kevadel liitus meiega Küllike Pärna, kellega koos joonistasime mitu aastat. Vahel osales ka Tuuli Rasso, kes 2013. aastal lõpetas EKA graafilise disaini eriala. 2015. aastal oli minu ja minu õpilaste esimene ühisnäitus keskraamatukogu väliskirjanduse osakonnas, kus otsustasime stuudiole panna nimeks Moongrowe.
Selle nime valisime minu kollikoera Glance Moongrowe järgi. Sellest näitusest võttis osa ka Ester Vain, kes vahel koos meiega joonistamas käis. Samuti on stuudio liige minu abikaasa Villu Kask, kellega oleme teinud ühisnäituseid ja tal on olnud ka oma personaalnäitus. Stuudios oleme teinud akvarellmaale ja tušijoonistusi – lilli natuurist, merekarpe ja natüürmorte. Tuuli Rasso teeb akrüülmaali. Suvel oleme käinud looduses maalimas. Paari aasta eest liitusid meiega Merike Helde ja Kristina Kütt. Stuudiotunnid toimuvad minu kodus Vääna-Jõesuus, kus enne joonistama asumist loeme iga kord ikoonimaalija palve. Kullo Lastegaleriis toimuv näitus on valik meie 10 aasta jooksul valminud töödest.“
Käesoleval näitusel esinevad Maara Vint ja tema stuudio Moongrowe õpilased:
Maara Vint (1955), Merike Helde (1962), Küllike Pärna (1966), Virve Keeman (1967),
Kristina Kütt (1973), Tuuli Rasso (1965), Villu Kask (1957)Maara Vint
Maara Vint on sündinud 31. oktoobril 1955. aastal Tallinnas Nõmmel teadlase Endel Vindi perekonnas. Kunstnike Tõnis ja Toomas Vindi õde on pärinud armastuse lillede vastu oma emalt Tamaralt.
Maara on lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja õppinud Tartu Ülikoolis inglise filoloogiat. Ta töötas aastatel 1973–1975 Ajaloomuuseumis, 1975–1978 Tallinna Riiklikus Keskarhiivis, seejärel olnud vabakunstnik. Ta on aastast 1989 Eesti Kunstnike Liidu liige ja esinenud vabariiklikel näitustel alates 1972. aastast, kui oli alles keskkooliõpilane. Kunstnikul on olnud üle kahekümne isikunäituse, ta on esinenud perekonnanäitusega Soomes ja Novosibirskis ning koos Mare Vindi ja Andres Toltsiga ühisnäitusel Brüsselis ja Luksemburgis. Maara Vint viljeleb religioosset kunsti.
Maara Vint on kirjutanud ja illustreerinud mitmeid raamatuid, sealhulgas: „Kiri“, „Võlulehvik“, „Rooside uni“, „Üllas roos“, „Roosipoiss umbrohuvangis“, „Meie kodu lillehaldjad“, „Valguse lapsed ehk Vaeslaste roosipärg“. Ta on esinenud kümnetel isikunäitustel. Koos abikaasa Villu Kasega on neil valminud mitu laste värviraamatut, sealhulgas: „Teopoiss Theo“, „Veealune loss“ ning „Kohviaur ja Teeaur“, „Lumehelbeke ja Jääpurikas“, kaks raamatut täiskasvanutele: „Valge hüatsint ja sinine hüatsint“ ning „Hirvleoru kalliskivi.“
Maara Vindi viimane isikunäitus „Püha Franciscuse lillekesi“ toimus Tallina Jaani kirku galeriis augustis 2018 Paavst Franciscuse Maarjamaa visiidi auks. Käesoleva aasta oktoobris saab Maara Vint 65 aastaseks.Näituse kuraator Erkki Juhandi