2 uut näitust Kullo Lastegaleriis : *Näitus „Ajaruum“, Tiiu Piibur *”Sodiaagiinglid”, “Pööripäevad” – Silvia Kelle

2 uut näitust Kullo Lastegaleriis :
*Näitus „Ajaruum“, Tiiu Piibur
*”Sodiaagiinglid”, “Pööripäevad” – Silvia Kelle
 
Rohkem pilte https://www.facebook.com/Lastegalerii?fref=ts *Näitus „Ajaruum“, Tiiu Piibur
9.-31.12.2014 (Kullo Lastegaleriis, Kuninga 6, Tallinn)See näitus on järjest muutuv ja uuenev, nagu meie aegki. Näitus „Ajaruum“ on palju rännanud ja näitustel esinenud. Nüüd aga peatub näitus majas, mis on minule ajalise ja meelelise seisundi üheks oluliseks sillaks.Loominguline lähenemine loob eeldused looduskeskkonna kui loova eneseteostuse algallika mõistmiseks meis enestes. Aeg ja ruum on meis kõigis ääretult erinevalt mõistetav ja tunnetatav. Kui väljuda perspektiiviti enesekesksusest suurde plaani, võib kohata teisiti tunnetatavaid mõjusfääre. Võiks mainida, et lausa psüühhosomaatilisi seisundeid, mida on ka enamus kunstnike ja loovimimesi tajunud.Tunnetatav ruum koos objektidega, ruum ilma objektideta. Kuidas inimolend neis seisundeis end tunnetab ja mõtestab. Siin olen püüdnud tuua lõuendile jäljendeid mis on selle seisundi kujundus meie ruumis ja tajus, visuaalselt, jätkuvalt kunsti mõjust, mis kannab endast suuremat tähendust, kui esmapilgul tundub. Paljutki saab purki panna, kuid aega ja ruumi ei ole võimalik meil käepäraste vahenditega muuta. Jah muidugi võime seda teha olles ajas ja meelets rännates, kus on tõesti võimalik nii pikendada, kui ka lühendada aega. Saladus peitub aga selles, et pead olema 100% kindel selle õnnestumisel. Olen seda ise praktiseerinud ja väidan, et õnnestub, kui aga usku jätkub selleks imeliseks kogemiseks.Kunstnik:  Tiiu Piibur.     www.tiiupiibur.comKunstnikTiiu Piibur Kunstnik Tiiu Piibur: ”Olen kunstnik kes arvab, et kõik meie elus on looming, loomeprotsess mida meil on au igapäevaselt kogeda. Looming väljub igasse meie päeva, igasse hetke. Iga näitusega püüan edastada jaatavat suhtumist ning läbi selle muuta maailm meie sees paremaks paigaks. Olen teadlik, et tervikul on palju tahke, kuid jätkuvalt uudisimulik selles pidevas protsessis”.
Kunstnik Tiiu Piibur omandas kunstihariduse 1984–1988 Tartu Riikliku Kunstimuuseumi kujutava kunsti kaugõppe kursustel. Tema õppejõududeks olid Silvia Jõgever ja professor Jaak Kangilaski. Alates aastast 1999 on Tiiu Piibur kunstiga järjepidevalt tegelenud ning näitusi korraldanud, nüüdseks kokku 54. Loodud on MTÜ Vabaloomingu Edendamise ühenduse, kus saavad koos käia loomeinimesed. Kunstniku juures kodus on võimalik koos temaga maalida ja seda juba traditsiooniliselt väjlakujunenud aegadel. Tiiu annab oskuslikult edasi näpunäiteid koos filosoofiliste lahendustega. Kunstniku jaoks on maalitundide andmine elulaadiks ja hobiks kujunenud, nagu ta ise ütleb. „Iga päeva ja hetke tuleb nautida ja ise kokkupanna“. Järelikult on ka võimalik maalides luua üha uusi ja põnevaid liikumisi, situatsioone ning tegeleda sisekaemusega.Samuti osaleb Tiiu erinevate kunsti projektide juures. Nii Eestis, kuid ka piiriüleselt. Üks neist oli antud näitus Space-time”, mis on täna siin üleval ehk tõlkes „Ajaruum“.Tiiu Piiburi isikunäitus Space-time” oli ringkäigul Lõuna-Rootsis. Selle-aastasel kunstifestivalil ”Art Town” osales ”Space-time” mitmepäevasel kunstiüritusel kus olid koos 60 kunstnikku nii Euroopast kui Ameerikast, lisaks traditsioonilistele näitustele sai vaadata ka disaini, moeetendusi ning performance`id koostöös kunstikeskusega Art Queen. Piiburi näitus ”Space-time”, mis on tema 50. isikunäitus, alustas ringkäiku Rootsis 2013.a. ning seda on saanud vaadata kaheksas Rootsi linnas kaasaarvatud Malmös ja Lundis. Sellel näitusel olevaid maale on võimalik ka osta.Lisainformatsioon:
*“Sodiaagiinglid”, “Pööripäevad” – Silvia Kelle9.12-20.12.2014 (kullo Lastegaleriis, Kuninga 6, Tallinn)“Sodiaagiinglid” Silvia Kelle (Suur saal)
Esoteerilise astroloogia seminarid, loengud ja konsultatsioonid huvilistele.
Täpsem info ja registreerimine.Anu Kallavus
www.anuastro.edicypages.com
” 4 pööripäeva. Meie uskumuste ja kommete kesksed sümbolid” (Väike saal )
Loeng pööripäevade sümbolitest ja kommetest.17.12 kell 17:00
Silvia Kelle
Näiusmüük. Amuletid ja pildid