ELLERHEIN TÜTARLASTEKOOR

OSALEJAD: 8.–12. klassi tütarlapsed
ÕPPEKEEL: eesti keel
ÕPPEMAHT JA -TASU: kolm korda nädalas, 8 koolitundi (6 kooritundi, 1 noodiõpetus/harmooniatund,1 hääleseadetund) 60 eurot kuus.
Ellerhein tütarlastekoori tunnid toiumuvad õppeaastal 2024/25 aadressil Räägu 49.

Esimene tund toimub 4.septembril kell 17.45-20.15.

Tütarlastekooris laulavad tüdrukud vanuses 14–19 eluaastat. Koori repertuaar koosneb nii klassikalisest kui ka tänapäevasest koorimuusikast väljapaistvatelt heliloojatelt Eestist ja üle maailma. Laulude õppimisel kasutatakse relatiivset (JO-LE-MI) noodist lugemise süsteemi. Tütarlastekoor Ellerhein on teinud koostööd mitmete tunnustatud dirigentide (Peeter Lilje, Eri Klas, Paavo Järvi, Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Olari Elts, Mikko Frank, Nikolai Aleksejev, Timothy Fitzpatrick jt) ning professionaalsete kollektiividega (ERSO, RAM, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Jeruusalemma sümfoniaorkester, Bremeni Saksa Kammerfilharmoonia, Hortus Musicus jt).
Viimaste aastakümnete jooksul on erinevad koorifestivalid ja -konkursid viinud koori Kanadasse, Jaapanisse, Austriasse, Andorrasse, Küprosele, Ungarisse, Itaaliasse, Iisraeli, USAsse, Saksamaale, Poola, Rootsi, Hiinasse, Soome ja Hispaaniasse. Pälvitud on arvukalt auhinnalisi kohti ning grand prix’ preemiaid, millest viimased: Kat- haumixw 2008 Kanadas, Tallinn 2009 Eestis, Seghizzi 2014 Itaalias Gorizias ning Gdanski koorifestival 2019 Poolas. 2004. aastal võitis tütarlastekoor Ellerhein koos ERSO ja RAMiga Grammy auhinna Sibeliuse kantaatide salvestuse eest (dirigent Paavo Järvi; Virgin Classics). 2007. aastal tunnustas Eesti Kooriühing tütarlastekoori Ellerhein aasta koori tiitliga. 2022. aastal pälvis koor Hispaanias, rahvusvahelisel Tolosa koorikonkursil eripreemia parima Baskimaa teose esituse eest.
Tütarlastekoor on aastate jooksul salvestanud mitmeid heliplaate, millest viimased on CD-plaadid „Estonian Choral Music” (2009) Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi ja Gustav Ernesaksa muusikaga, „Nüüd ep on ilus elada” (2010) Veljo Tormise loominguga ja „Valguse laulud” (2017) Eesti heliloojate teostega, mille esmaettekandijaks on olnud tütarlastekoor Ellerhein.

Tütarlastekoori tegemistel saab silma peal hoida:
www.ellerhein.ee
www.facebook.com/Ellerhein
www.instagram.com/ellerhein/

 KOORISTUUDIO ELLERHEIN ÕPPEKAVA

Ingrid Kõrvits

Dirigent

KONTAKT: 6646 122
ingrid.korvits(ät)kullo.ee

Ülle Sander

Koormeister ja solfedzoõpetaja

KONTAKT: 6646 122
ulle.sander(ät)kullo.ee

Egle Veltmann

Vokaalpedagoog

KONTAKT: 6646 122
egle.veltmann(ät)kullo.ee

Kadri Toomoja

Kontsertmeister, õpetaja

KONTAKT: 6646 122
kadri.toomoja(ät)kullo.ee

Sandra Simone Jüriska

Kultuuritöö organisaator

KONTAKT: 6646122
ellerhein(ät)kullo.ee