Kullo tähistab endiste õpilaste tööde näitusega oma juubelit

Tallinna Huvikeskuses Kullo saab kuni 26. märtsini vaadata kunagiste õpilaste kunstitööde näitust. See on üks paljudest ettevõtmistest, millega Kullo tähistab sellel kevadel oma 75. sünnipäeva.

Eksponeeritud kunstitööd on pärit aastatest 1975 – 1989 ning nende valmimist on juhendanud Kullo endised õpetajad Aksel Johanson, Elvi Gailit ja Kalju Reitel. Kullo endiste õpilaste hulgas on palju nüüdseks tuntud kultuuritegelasi: näitusel on oma kunagiste töödega esindatud näiteks Ene-Liis Semper (töö valmimise ajal 14-aastane), Pavel Ivanov (10-aaastane), Triinu Jürves (8-aastane) jmt.
Näituse kuraator on Kullo kunagine õpilane ja praegune Kullo skulptuuriringi õpetaja Vergo Vernik.

Huvikeskus Kullo (tollase nimega Tallinna Pioneeride Maja) asutati 1. märtsil 1941, ringid alustasid tööd 10. märtsil. Kooli töö katkestas II maailmasõda, regulaarse tegevusega jätkati 1946. aasta septembris. Alates 1993. aastast kannab asutus nime Tallinna Huvikeskus Kullo.: sõna Kullo moodustub sõnadest „kultuur“ ja „looming“. Kullo kui Eesti vanima huvikooli juubel märgib ühtlasi Eesti huvihariduse juubelit. Tänavu õpib Kullos üle 2500 õppuri, teguteb 56 huviringi ligi 180 rühmaga.